27 Ocak 2012 Cuma

AĞZIMA LAYIK YARIŞMA

Gerçek anlamda ilk pastamı 17 yaşında yaptım. Aldım Oktay Ustanın rulo pasta tarifini yapmaya çalıştım.Eeeee ilk pastam olunca davet ettim arkadaşları...Arkadaşlar beğendi ilk çalışmamı ama pastayı kahveli zannettiler.Pastam kahveli değildi kakaoluydu aslında... Şöyle oldu cezveye hiçbir şey koymadan çikolatayı eritmeye çalıştım onun da dibi tuttu , dibi tutan cezveye bir de süt alın size kahveli pasta.Pardon yanık çikolatalı.İlkler işte unutulmuyor.Bunları okurken siz de hatırlamışınızdır ilk pasta yapışınızı.  Kimileri onca zahmete hazır almayı tercih eder kimileri bunu öyle bir hobi yaparki her geçen gün bir yenisini dener.Tam onlara göre bir yarışma bu.Duyurmak istedim.Buyrun o zaman :

Benim Özsüt Pastam Yarışması'na başvurular başlıyor!

Özsüt'ün geleneksel hale gelen yarışmasının üçüncüsünde büyük ödül 5000 TL!

Türkiye'nin pastacısı Özsüt'ün gelenekselleşen "Benim Özsüt Pastam Yarışması" nın üçüncüsü için başvurular başlıyor. Başvuruların 16 Ocak 2012 tarihinde başlayıp 16 Mart 2012'ye kadar devam edeceği Benim Özsüt Pastam Yarışması'nda, birbirinden değerli ödüller sahiplerini bulacak.

Tüm marifetlerinizi ortaya koyabileceğiniz yarışmaya katılmak için tek yapmanız gereken ise www.ozsut.com.tr'den üye olup yarışma formunu doldurmak.

"Ben de pastacı olmak istiyorum!" diyenlerin adresi bu sene de Özsüt! Türkiye'nin pastacısı Özsüt'ün ilkini 2010'da gerçekleştirdiği Benim Özsüt Pastam Yarışması'nın üçüncüsü, bu sene de yeni pastacıların önünü açmak için düzenleniyor. 18 yaşından büyük herkesin katılabildiği yarışma için 16 Ocak- 16 Mart 2012 tarihleri arasında başvurular alınıyor. Benim Özsüt Pastam Yarışması'nın kazananlarını ise birbirinden değerli ödüller bekliyor. Yarışmanın birincisi tam 5000 TL'nin sahibi olacak. Ayrıca yarışmanın ikincisi 3000 TL, üçüncüsü ise 2000 TL ile ödüllendirilecek.

Bu "tatlı" heyecanı yaşamak için ise tek yapmanız gereken ise www.ozsut.com.tr'den üye olup yarışma formunu doldurarak, pastanızın tarifi ve fotoğrafı ile birlikte başvuru yapmak. Ön elemeyi geçen 10 pastacı adayı, 14 Nisan 2012 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek olan finalde yarışmaya hak kazanacak.

Finalde yarışacak olan pasta tutkunlarının isimleri 2 Nisan 2012 tarihinde www.ozsut.com.tr ve www.facebook.com/Ozsut adresinden duyurulacak.

Pastacılık dünyasının kapılarını aralamak ve ödüllerin sahibi olmak için Benim Özsüt Pastam Yarışması en güzel tariflerinizi bekliyor!

0 yorum:

Yorum Gönder